25. augusta 2013

Biela roláda

5 vajec., 100 g kryštálového cukru., 1 lyžica oleja., 150 g polohrubej múky., 1 lyžička kypriaceho prášku., džem.,
Plnka – 3 vajcia., 4 lyžice kryštálového cukru., 4 lyžice polohrubej múky., štipka kypriaceho prášku., 2 lyžice kakaa., 100 ml rumu., 100 ml jahodového alebo malinového sirupu., džem.,
Krém – 50 g stuženého tuku., 50 g práškového cukru.,
Biela hmota – 130 g sušeného mlieka., 130 g práškového cukru., 130 g stuženého tuku., čokoládová poleva.,
Z bielkov vyšľaháme tuhý sneh, do ktorého postupne pridáme kryštálový cukor, žĺtky a lyžicu oleja. Nakoniec zľahka primiešame preosiatu múku s kypriacim práškom. Cesto vylejeme na plech vyložený papierom na pečenie a vo vyhriatej rúre upečieme. Upečené cesto zavinieme aj s papierom. Vychladnutú roládu rozvinieme, stiahneme z nej papier, potrieme džemom a pozdĺž dlhšieho okraja cesta vytvoríme z pripravenej plnky valček. Cesto opäť zrolujeme.
Plnka – Z bielkov ušľaháme tuhý sneh, do ktorého postupne primiešame 4 lyžice kryštálového cukru, žĺtky a 4 lyžice múky so štipkou kypriaceho prášku. Cesto vylejeme na plech vyložený papierom na pečenie a vo vyhriatej rúre upečieme. Upečené vychladnuté cesto rozmrvíme do misy, pridáme 2 lyžice kakaa, 3 lyžice džemu, rum, sirup a spracujeme na tuhú hmotu.
Krém Palmarin s cukrom dobre vymiešame a touto zmesou natrieme povrch rolády.
Biela hmota – Zo sušeného mlieka, práškového cukru a tuku vypracujeme tuhšiu hmotu, ktorú vložíme do igelitového vrecka vyvaľkáme. Vrecko z jednej strany rozstrihneme, hmotu preklopíme na roládu a mierne pritlačíme. Povrch rolády ozdobíme čokoládovou polevou.

Žiadne komentáre:

Zverejnenie komentára