13. júla 2013

Sladká motýlia torta

Cesto: 4 vajcia., 150 g cukru., 1 balíček Vanilínového cukru Dr.Oetker., 100 g hladkej múky., 2 zarovnané KL Kypriaceho prášku do pečiva Dr.Oetker., 50 g Gustinu jemného kukuričného škrobu Dr.Oetker., 20 g kakaa.,
Náplň: 500 g kivi., 150 ml vody., 1 balíček (à 40 g) Zlatého klasu Dr.Oetker., 50 g cukru.,
Smotanová náplň: 100 g horkej čokolády., 250 ml smotany na šľahanie., 400 g bieleho jogurtu., 50 g práškového cukru ., 1 balíček Želatínového stužovača Dr.Oetker., 100 ml vlažnej vody.,
Ozdobenie: 1 balenie Tubičiek na zdobenie Dr.Oetker., 1 kivi.,
Na prípravu cesta vyšľaháme vajcia, cukor a vanilínový cukor elektrickým ručným šľahačom na strednom stupni do peny. Premiešame múku s kypriacim práškom, škrobom a kakaom a preosejeme. Ručne krátko vmiešame do peny. Cesto nalejeme do vymastenej, múkou vysypanej formy a uhladíme. Vložíme do predhriatej rúry a pečieme. 
Upečený korpus necháme vychladnúť na kuchynskej mriežke. 
Na prípravu ovocnej náplne olúpeme kivi a pokrájame na kocky. Spolu so 100 ml vody uvedieme do varu. Premiešame zlatý klas s cukrom a zvyšnou vodou, primiešame k variacemu sa ovociu a necháme prejsť varom. 
Na prípravu smotanovej náplne nasekáme čokoládu na malé kúsky. Smotanu na šľahanie vyšľaháme elektrickým ručným šľahačom na strednom stupni dotuha. Jogurt zmiešame s cukrom. Želatínový stužovač pripravíme s vodou podľa návodu a vmiešame do jogurtu. Pridáme šľahačku, nasekanú čokoládu a zľahka ručne zamiešame.
Vychladnutý korpus dvakrát pozdĺžne rozrežeme. Na spodný diel nanesieme ovocnú náplň a vytvarujeme do kupoly tak, aby zostal 1 cm voľný okraj. Na náplň pritlačíme prostredný diel korpusu, zľahka pritlačíme a potrieme polovicou smotanovej náplne. Položíme posledný diel korpusu a potrieme zvyšnou smotanovou náplňou. Tortu uložíme do chladničky a necháme najmenej 2 hodiny stuhnúť.
Na ozdobenie použijeme tubičky a podľa obrázku spoločne s kivi ozdobíme.

Žiadne komentáre:

Zverejnenie komentára