3. augusta 2016

Trasená torta s marhuľami

3 vajcia., 120 g cukru., 1 balíček Vanilínového cukru Dr.Oetker., 150 g polohrubej múky., 2 zarovnané kávové lyžičky Kypriaceho prášku do pečiva Dr.Oetker.,
Na náplň - marhuľový kompót (hmotnosť po odkvapkaní asi 800 g)., 250 ml smotany na šľahanie., 1 balíček Smeta-fixu Dr.Oetker., 1 balíček Crème Olé pudingu bez varenia s vanilkovou príchuťou Dr.Oetker
Na polevu - 1 balíček číreho Tortového želé Dr.Oetker., 250 ml vody., 40 g cukru.,
Potrebujeme ešte - tortovú formu (Ø 26 cm)., uzatvárateľnú nádobu s objemom asi 3 l
Na cesto vyšľaháme vajcia s cukrom a vanilínovým cukrom elektrickým ručným šľahačom na najvyššom stupni do peny. Zľahka ručne vmiešame múku zmiešanú s kypriacim práškom a vypracujeme hladké cesto. Cesto vylejeme do vymastenej a múkou vysypanej tortovej formy (Ø 26 cm) a uhladíme. Formu vložíme do rúry a pečieme.
Elektrická rúra - 190°C (predhriata)., teplovzdušná rúra - 170°C (nepredhriata)., plynová rúra - stupeň 2-3 (nepredhriata)., čas pečenia: asi 12 minút.
Po upečení necháme korpus chvíľku vychladnúť na kuchynskej mriežke a oddelíme formu. Po vychladnutí položíme korpus na podnos a priložíme očistený okraj tortovej formy. Na náplň necháme marhule na sitku dobre odkvapkať. Šťavu z kompótu, smotanu na šľahanie, smeta-fix a puding bez varenia dáme do uzatvárateľnej nádoby s objemom asi 3 l. Nádobu pevne uzavrieme vekom. Niekoľkokrát intenzívne potrasieme (celkom 15-30 sekúnd) tak, aby boli všetky prísady dobre premiešané. Všetko ešte dôkladne premiešame metličkou alebo vareškou. Vzniknutý krém nalejeme na korpus a rovnomerne rozotrieme. Navrch naukladáme marhule. Vložíme na 1 hodinu do chladničky stuhnúť. Podľa návodu na obale pripravíme tortové želé s vodou a cukrom, nalejeme na marhule v tenkej vrstve a necháme stuhnúť. Pred podávaním necháme tortu v chladničke asi 1 hodinu vychladiť a pomocou noža odstránime okraj formy.


Žiadne komentáre:

Zverejnenie komentára