5. augusta 2016

Torta s trojakou šľahačkou

3 vajcia., 150 g kryštálového cukru., 3 lyžice vriacej vody., 100 g pomletých orechov., 100 g celozrnnej múky., 1/2 balíčka prášku do pečiva (6 g).,
Karamelová šľahačka: 300 ml smotany na šľahanie (33%)., 200 g kryštálového cukru., 125 g masla.,
Čokoládová šľahačka: 250 ml smotany na šľahanie (33%)., 100 g horkej čokolády.,
Malinová šľahačka: 150 ml smotany na šľahanie (33%)., 300 ml mlieka., malinový puding., 70 g kryštálového cukru.,
Čokoládová poleva a ozdoby: 100 g čokolády., 30 g stuženého tuku (cera).,
Žĺtky s cukrom vymiešame do peny, pridáme vodu. Z bielkov vyšľaháme tuhý sneh, ktorý striedavo s orechami, múkou apráškom do pečiva pridáme do žĺtkovej peny. Pečieme v okrúhlej forme s vlnkovatým okrajom vystlanej papierom na pečenie 30 minút pri teplote 190º C.
Čokoládová poleva a ozdoby: Čokoládu a tuk rozpustíme nad parou. Trošku polevy dáme do mikroténového vrecka, odstrihneme malý otvor a na alobal nastriekame srdiečka.
Karamelová šľahačka: Cukor upálime na karamel, smotanu prevaríme a horúcou zalejeme karamel. Miešame do rozpustenia karamelu. Pridáme maslo a vymiešame do hladka. Necháme vychladnúť, občas premiešame. Tesne pred plnením vyšľaháme.
Čokoládová šľahačka: Smotanu a čokoládu privedieme do varu, odstavíme a za stáleho miešania necháme vychladnúť. Pred plnením vyšľaháme.
Malinová šľahačka: Z mlieka, cukru a pudingu uvaríme za stáleho miešania hustý puding, necháme vychladnúť. Zo smotany vyšľaháme tuhú šľahačku. Do pudingu zľahka zamiešame šľahačku.
Korpus vodorovne prerežeme, vrch potrieme karamelovou šľahačkou a polejeme čokoládovou polevou. Šľahačky preložíme do cukrárenských vreciek s ozdobnou špičkou. Najskôr ozdobíme vrchný plát. Na spodný plát nastriekame karamelovú, malinovú a čokoládovú šľahačku. Opatrne priložíme ozdobený vrchný plát, dozdobíme čokoládovými srdiečkami.


Žiadne komentáre:

Zverejnenie komentára